Leczenie dożylne witaminą C – czy warto?

Wlewy z witaminy C stają się w ostatnim czasie coraz popularniejsze. Rosnące zainteresowanie tą metodą wynika w głównej mierze stąd, iż witamina C jest jednym ze związków potrzebnych do prawidłowego działania organizmu (przede wszystkim układu immunologicznego), a jednocześnie nie jesteśmy w stanie wytwarzać jej samodzielnie. Musimy więc dostarczyć ją z zewnątrz – w pożywieniu albo za pomocą odpowiednio dobranych suplementów. Te ostatnie najsilniej działają, gdy podamy witaminę C dożylnie – w wielu przypadkach może to mieć spore znaczenie.

Wlewy witaminy C – zastosowania

Dużo osób jest przekonana, iż wlewy witaminy C może pomóc w leczeniu rozmaitych przypadłości. Wielu pacjentów korzysta z leczenia witaminą C po zdiagnozowaniu takich schorzeń jak borelioza, choroby autoimmunologiczne czy zapalenie stawów. Sporo jest również głosów mówiących, że ta metoda może przynieść bardzo pozytywne efekty, jeśli idzie o poprawę wyglądu i kondycji skóry – ma ją odmładzać i dogłębnie odżywiać, przyczyniając się tym samym do jej szybszej regeneracji, jak również przyspieszać gojenie ran oraz likwidować zmiany skórne.

Leczenie dożylne witaminą C – o czym należy pamiętać?

Wlewy wlewy z witaminy c, tak jak wszelkie pozostałe sposoby leczenia, niosą ze sobą pewne ryzyko. Dlatego nie wolno przystępować do nich bez omówienia procedury z lekarzem. Przede wszystkim musimy być pewni, że wlewy witaminowe nie będą zagrożeniem dla naszego zdrowia – jest to niezmiernie istotne w przypadku pacjentów onkologicznych, diabetyków i innych osób z niewydolnością układu odpornościowego. Dożylne wlewy witaminy C powinniśmy wykonywać w klinikach specjalizujących się w leczeniu za pomocą witamin, gwarantujących obecność lekarza przy zabiegu cały czas.