Leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu

Zaawansowana próchnica, martwica, złamanie zęba, zapalenie miazgi czy też nieodzowność przygotowania korzenia do protezownia – te kazusy łączy fakt, że na ogół w ich wypadku leczenie kanałowe. Chociaż zabieg ten u niektórych pacjentów wywołuje dreszcz grozy, w rzeczywistości nie powinniśmy się obawiać tego rodzaju terapii. Współczesna stomatologia dysponuje nowoczesnym sprzętem i efektywnymi środkami znieczulającymi, dzięki którym leczenie nawet sporych ubytków nie będzie wiązało się z bólem.

Na czym polega leczenie kanałowe?

Inicjujący etap leczenia kanałowego to otworzenie kanałów zęba i usunięcie z niego zmienionej chorobowo miazgi. W jej skład wchodzą naczynia krwionośne oraz nerw, więc leczenie kanałowe wymaga zastosowania efektywnego środka znieczulającego. W następnej kolejności przeprowadza się dezynfekcję kanału, oczyszczającą go ze wszystkich chorobotwórczych bakterii. Ostatni etap to napełnienie kanału zębowego ceramiką, cementem szkło-jonomerowym, metalem szlachetnym albo materiałem kompozytowym.

Wybierz dobrego stomatologa do przeprowadzenia endodoncji mikroskopowej?

Endodoncja, bowiem tak brzmi medyczne określenie leczenia kanałowego, to jeden z bardziej skomplikowanych zabiegów wykonywanych w gabinecie stomatologicznym. Warto w związku z tym wybrać dobrego stomatologa, który go wykona. Gwarancją tego, iż zabieg będzie skuteczny są możliwości, jakie dostarcza nam endodoncja mikroskopowa. Technika ta polega na wprowadzeniu w kanał miniaturowego mikroskopu przekazującego obraz do monitora. Pozwala to dentyście na precyzyjne oczyszczenie, a następnie dokładne wypełnienie kanału, dzięki czemu kolejne zabiegi nie będą już konieczne.