Maseczki ochronne – cechy i zastosowanie

Sprawdź, gdzie kupić maskę na twarz, wejdź na https://bit.ly/2JOM2yn

Jeszcze do niedawna maski ochronne kojarzyły się wyłącznie z lekarzami czy też japońskimi turystami odwiedzającymi Polskę. W ostatnich tygodniach z uwagi na rozprzestrzeniające się cyklicznie niebezpieczne choroby zakaźne przenoszone drogą kropelkową, maski jednorazowe oraz te wielokrotnego użytku są często zakładane przez Polaków.

Po co nam maseczka ochronna?

Maski ochronne osłaniają usta oraz nos, dzięki czemu zmniejsza się zagrożenie przedostania się bakterii i wirusów do systemu przez śluzówkę. Niektóre maski wyposażone są w przejrzystą plastikową przesłonę, która w pełni zabezpiecza twarz, a w szczególności oczy, przez które także może dojść do infekcji. Maseczki ochronne powinny być stosowane przez lekarzy, pracowników przychodni czy policjantów, którzy są na co dzień narażeni na ciągłą, bezpośrednią styczność z ludźmi aktywnie zarażającymi. Zdrowym osobom takie maski przydadzą się do zabezpieczenia przed groźnymi patogenami podczas pracy czy korzystania z komunikacji miejskiej. Jest to wręcz koniecznością w okresie zagrożenia zachorowaniem na nader niebezpiecznego koronawirusa COVID-19.

Jaką maseczkę wielorazową do codziennego zastosowania?

Maska ochronna musi mieć styczność ze skórą jedynie nie podrażniającą powłoką materiału, przykładowo bawełny. Maseczki na twarz powinny być wygodne i gwarantować swobodne oddychanie. Zaleca się nabywać maseczki ochronne, które przed zapakowaniem zostały wyjałowione i które produkowane są z certyfikowanych materiałów filtracyjnych wykorzystywanych w medycynie. Z niektórych maseczek można korzystać wielokrotnie, oczywiście pod warunkiem zastosowania wskazówek zawartych w dołączonej do nich instrukcji.

Dane kontaktowe:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]