Naturalne źródło witamin – sok z kiszonej kapusty i buraków

Chcesz kupić sok z kiszonych buraków? Powinieneś odwiedzić ten adres

Artykuły fermentowane po latach zapomnienia powtórnie wracają na polskie stoły. Do kapusty i ogórków dołączają też nowe, do tej pory mniej lubiane warzywa oraz owoce. Mówiąc o leczniczych atutach fermentowanego jedzenia nie sposób nie wspomnieć także o napojach takich jak maślanka, kwas chlebowy czy różnego rodzaju soki i zakwasy z kwaszonych warzyw. Szczególnie te ostatnie zasługują na uwagę – pomagają w prosty i błyskawiczny sposób dostarczyć naszemu organizmowi substancje niezastąpione dla jego poprawnego funkcjonowania.

Jakie składniki ma w sobie sok z kiszonej buraków i kapusty?

Sok z kapusty kiszonej to napój posiadający w składzie multum substancji oddziałujących korzystnie na nasze zdrowie. Głównym składnikiem są z całą pewnością bakterie kwasu mlekowego odpowiedzialne za fermentację. Sok z buraków, kapusty czy inny kwaszonek to także kopalnia witamin. Warte uwagi jest zwłaszcza duże stężenie kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – zaledwie 150 ml tych soków zawiera jej więcej niż pomidor. Soki z kiszonek powinno się też pić z uwagi na obecność witaminy K i E, witamin z grupy B, a także znaczne nasycenie solami mineralnymi.

Dlaczego warto pić sok z kiszonej kapusty?

Sok z kiszonych buraków, ogórków czy kapusty, z powodu zawartości bakterii fermentacji mlekowej pożytecznie oddziałuje na pracę układu pokarmowego oraz naszą odporność. Na dodatek nagromadzenie witamin polepsza działalność układu nerwowego, zmniejszają objawy szkorbutu, depresji i cukrzycy, jak również pomagają radzić sobie z przemęczeniem psychicznym i fizycznym. Po kwaszonki winny ponadto sięgnąć ludzie zmagający się ze schorzeniami układu pokarmowego, takimi jak przykładowo refluks lub wrzody dwunastnicy. Wzmagają one również apetyt i działają osłonowo w czasie terapii antybiotykami i pobudzają apetyt.

Dane kontaktowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]