Oczyszczacz powietrza – oddychaj swobodnie

Mieszkańcy miast pomału nabierają świadomości, jakże istotne dla zdrowia i samopoczucia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z powietrzem wdychamy wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia przemysłowe i substancje uczulające: spaliny pojazdów, kurz, dym tytoniowy, pyły zawieszone PM10 czy wirusy i drobnoustroje. Jak więc przeprowadzić oczyszczanie powietrza w domu czy biurze?

Oczyszczacze powietrza – jak wiele alergenów usuną?

Aktualnie najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest wyposażenie domu w oczyszczacz powietrza. To urządzenie poradzi sobie zarówno z z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi, jak i pyłami. Efektywność oczyszczaczy powietrza mierzy się definiując najmniejszą wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która zostanie zatrzymana w ich filtrze. Oczyszczacze o znacznej wydajności, zawierające tzw. filtry HEPA, zatrzymują niemalże wszystkie zanieczyszczenia o rozmiarze 0,3 mikrona. Jednakże oczyszczanie powietrza z właściwym urządzeniem może stać się znacznie skuteczniejsze.

Airdog a pozostałe oczyszczacze powietrza

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog wykorzystują opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która gwarantuje najwyższy stopień filtracji. Wyłapują one nawet cząsteczki o rozmiarze 0,0145 mikronów, co usuwa sadzę, pyły zawieszone PM2.5 oraz PM10 czy dym tytoniowy. Urządzenie Airdog X5 skutecznie i w mgnieniu oka usuwa także wirusa grypy, co potwierdziły przeprowadzone badania. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, przyczyniająca się do obniżenia wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma konieczności okresowej wymiany jednorazowych, wykonanych z papieru filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można opłukać, a jonizator plazmowy wystarczy przetrzeć suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza pracują cicho, są łatwe w użyciu i energooszczędne.