Proteza czy implantologia? Co wybrać?

Niegdyś osoby, które z rozmaitych powodów straciły zęby, zmuszone były do tego, żeby korzystać z protez. Nie było to niestety najlepsze wyjście, gdyż protezy wymagają pracochłonnej pielęgnacji, a ich noszenie nie jest zbyt wygodne. Z tego względu tak dużym uznaniem wyróżniają się implanty, które okazują się zdecydowanie bardziej komfortowe, lecz także wykazują wiele innych zalet. Implantologia wszak pozwala na osiągniecie trwałych rezultatów, do zera ograniczając ryzyko wypadnięcia implantu. Warto zatem dowiedzieć się, jak wygląda operacja wykonania implantów zębów, jakie rodzaje są stosowane przez dentystów implantologów i jak wyszukać lekarza, który wszczepi dla nas implanty zębów.

Implantologia – jak przebiega leczenie?

Współcześnie implantologia stosuje 2 typy implantów – najczęściej wykonywane o długości 10 mm oraz nieco mniejsze, czyli 6 mm. Implant wykonany z odpowiedniego rodzaju tytanu jest umieszczany w dziąśle pacjenta, zaś organizm pacjenta nie rozpoznaje go jako czynnika chorobotwórczego. Nowoczesna technologia zaś pozwala na znaczne zmniejszenie czasu dochodzenia do siebie – pacjent nie notuje żadnych dolegliwości już po dziewięćdziesięciu dniach. Do tej pory musi wykorzystywać zimne kompresy, zaś bezpośrednio po operacji – unikać papierosów, alkoholu oraz bardzo ciepłych dań. Ważne będzie także wykorzystywanie odpowiednich płukanek, które zwalczają ból oraz obrzęk.

Efektywna oraz bezbolesna implantologia

Implantologia ma duży wpływ na wygodę życia chorych – dlatego bardzo ważne jest to, by znaleźć właściwego specjalistę. Jak więc uniknąć niemiłych pomyłek oraz problemów zdrowotnych? Dobrze zrobimy powierzając wszczepienie implantów zębów dentyście ze sporym doświadczeniem i pozytywnymi komentarzami dotychczasowych pacjentów. Jak je znaleźć? W szczególności w internecie. Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwiska specjalisty z pewnością trafimy na ważne informacje.