Skomplikowana ekstrakcja zęba? Zajmie się tym chirurg dentysta!

Nie każde schorzenia uzębienia jesteśmy w stanie wyeliminować tradycyjnymi metodami. Kiedy okazują się one niewystarczające, ostatnim wyjściem jest zwykle któraś z metod chirurgicznych. Zajmuje się tym chirurg stomatolog, do którego należy wybrać się na przykład w przypadku potrzeby wykonania implantów czy koron, uszkodzeń dziąseł, znacznych uszkodzeń zębów i chorób tkanek miękkich, takich jak wszelkiego typu nowotwory lub narośle. Jakie metody są zatem wykorzystywane podczas leczenia pod opieką chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do którego lekarza wybrać się, aby leczenie było były bezbolesne i nie przytrafiły się nam niemiłe niespodzianki?

Chirurg stomatolog – terapia

Niewątpliwie najczęściej wykonywanym w poradniach chirurgów stomatologów działaniem są ekstrakcje zębów – również tych znacznie zniszczonych, wymagających otwarcia tkanek oraz dłutowania. W razie dużych uszkodzeń lub pacjentów po złamaniach konieczne okazuje się czasem zrekonstruowanie kości – to też wchodzi w zakres obowiązków chirurga stomatologa. Ten lekarz zajmuje się również terapią wszelkich schorzeń w pozostałych tkankach jamy ustnej – na przykład nadmienionych wcześniej nowotworów czy narośli – oraz regeneracją chorych tkanek.

Który chirurg stomatolog będzie najlepszy?

Jak nietrudno się domyślić, wybór nieodpowiedniego chirurga stomatologa może okazać się przyczyną sporych problemów. Dobrze więc powiedzieć parę zdań na temat tego, czym wyróżnia się dobry chirurg stomatolog oraz czym kierować się przy poszukiwaniach lekarza. Najważniejsze będzie na pewno to, by wykorzystywał on tylko nowoczesne urządzenia i, co najistotniejsze, środki znieczulające. Sporą wagę ma również nastrój w gabinecie i podejście dentysty do chorych – sporo powiedzą nam na ten temat opinie wcześniejszych klientów, które znajdziemy na przykład w internecie bądź wśród znajomych.